Společenská odpovědnost

„Díky CNG ušetříme až 50% nákladů na pohonné hmoty.“
Petr Samohýl

CNG

Ing. Petr SamohýlSpolečnost Samohýl group provozuje poměrně rozsáhlý vozový park čítající 78 vozidel. Každý správce takové flotily má logicky zájem na úspoře nákladů na pohonné hmoty. Rozhodli jsme se tento problém řešit společně s požadavkem co nejméně zatěžovat naše životní prostředí provozem firemních vozidel. Zvolili jsme cestu, která v maximální míře řeší naše vysoké nároky - provozujeme auta poháněná zemním plynem (CNG).

Jsme přesvědčeni o tom, že zemní plyn je palivem blízké budoucnosti. Všichni víme, jak je pro nás do budoucna důležité omezení závislosti na ropě. Okamžité řešení je přitom po ruce. Zemní plyn v dopravě chápeme jako nezbytný přechod mezi ropnými palivy a budoucími technologiemi. Určitě také není náhodou, že významné automobilky nabízejí stále více modelů CNG vozidel, včetně očekávané domácí Škody Octavie s pohonem na zemní plyn. Významným signálem rozšíření této technologie u nás je i nákup velkého množství CNG vozidel u České pošty.

Zkušenosti

Nenechali jsme nic náhodě. První CNG vozidlo jsme pořídili již v roce 2006. Byl jím Fiat Doblo, který nám dodnes slouží k rozvozu zboží, a na kterém jsme si potvrdili všechny výhody CNG. Postupně jsme pořizovali další vozidla, např. dodávku Mercedes Sprinter NGT, se kterou jsme ke spokojenosti najezdili již 730 000 km. Nyní provozujeme 31 vozidel s celkovým nájezdem více než 5 mil. km na zemní plyn.

Užitkové i osobní vozy

Management firmy v čele s Petrem Samohýlem podporuje používání čistého a efektivního paliva CNG. Vybranými osobními vozidly na cesty se tak nejčastěji staly VW Passat EcoFuel.

Ekologie

Zemní plyn je s velkou pravděpodobností nejčistší pohonnou hmotou současnosti. Automobily jsou obecně z hlediska životního prostředí označovány za významné zdroje emisí. Oproti tomu spalování CNG ve vozidlech je k našemu ovzduší velmi šetrné. Nevznikají téměř žádné emise pevných částic ani rakovinotvorné zplodiny, další emise jsou nesrovnatelně nižší než u ostatních současných pohonných hmot. Zemní plyn může být také označován jako plně obnovitelný zdroj energie, ve formě bioplynu si ho dokážeme vyrobit z místních zdrojů.

Více informací o CNG najdete například na webu www.cng.cz  nebo www.cngplus.cz.

Sponzoring

Společnost Samohýl group je dlouholetým partnerem akcí pořádaných pro lomnickou veřejnost, podporuje také mladé neprofesionální sportovce a nezapomíná ani na handicapované.

Já mám koně

Den koně

Již několik let se koná v Lomnici nad Popelkou Krajský den koně Libereckého kraje. Samohýl group je jeho generálním partnerem. Každoroční hojná účast diváků z okolí je důkazem její oblíbenosti, a obdivovatelé těchto krásných zvířat si přijdou vždy na své.

Lyžařský sportovní klub Lomnice n. P.

Lyžařský sportovní klub Lomnice n. P.www.lsklomnice.cz 

Samohýl group je generálním sponzorem Lyžařského sportovního klubu Lomnice nad Popelkou. Pro širokou veřejnost pořádá za naší podpory „Samohýl skokanskou exhibici“, což je jedinečná podívaná za účasti české skokanské špičky. Probíhá netradičně při nočním osvětlení v místním skokanském areálu.

Bike team Lomnice n. P.Bikemaraton Krkonošák

http://www.krkonosak.cz

Samohýl group je hlavním partnerem tohoto závodu horských kol, který se koná v Lomnici nad Popelkou, což je místo pro tento maraton ideální. Účastní se ho přes 500 bikerů, kteří srovnávají své síly na 3 tratích – 84, 54, 24 km. Ročník 2013 byl nově zařazen do Haven Amulet MTB série 2013 a iVelo bikemaraton série 2013.

Horolezecký oddíl Sokol Lomnice n. P.

http://www.holomnice.cz 

Horolezecký oddíl Sokol Lomnice nad Popelkou je pověřen Českým horolezeckým svazem pořádáním závodu Českého poháru v lezení na obtížnost a v boulderingu. Samohýl group sponzoruje tradiční závod Aprílový pohár.

Florbalový klub FBC Lomnice n. P.Florbalový klub FBC Lomnice n. P.

http://www.fbclomnice.cz

Podporu cílíme na mladé sportovce, pro které se florbal stal sportem číslo 1. Jejich výborné výsledky hovoří samy za sebe. Např. tým nejmladších hráčů (tzv. elévové) vyhrál za svoje úspěchy anketu o nejlepšího sportovce okresu za rok 2012.

Logo KociánkaKociánka

www.usp-kocianka.cz  

Dlouhodobě podporujeme Ústav sociální péče pro tělesně postiženou mládež v Brně.

Lužánky

www.luzanky.cz 

Spolupracujeme se střediskem volného času Lužánky v Brně. Podpořili jsme např. putovní výstavu „Jedno světlo“, která se konala na přelomu roku 2012/2013 v zámku v Lomnici nad Popelkou.