Vítejte na mém blogu, kráá!

Jmenuju se Karel, jsem papoušek Ara, moji předci pochází z tropických lesů Jižní Ameriky, já se ale narodil, tedy vylíhnul, v dubnu 2012 v České republice. Pak mě dostal Petr Samohýl k 50. narozeninám, to si ještě všichni mysleli, že jsem papouščí slečna a tak mě pojmenovali Karla. Genetické testy ale ukázaly, že tomu tak není a tak se ze mě stal Karel. Od té doby bydlím v atriu firmy SAMOHÝL, a. s., mám tu velkou voliéru, vedle ní ještě větev a spoustu hraček. Tichou společnost mi tvoří rybičky v akváriu, podstatně méně tichou společnost pak kancelář Petra Samohýla. Atrium slouží jako místo pro schůzky a také jako odpočinková zóna, takže je tu celkem živo. To mám rád, nerad jsem sám, proto je mi tu o víkendu trochu smutno. To mě pak chodí bavit hlídači z ostrahy a taky si občas povídám sám se sebou, to abych se zabavil. Umím už říct Karle, Karlíčku, Karle au a učím se i další slova. 

Během týdne tu ale rozhodně sám nejsem, do firmy chodí různé návštěvy, které jsou ze mě docela paf a většinou si mě dost zaujatě prohlíží. Také za mnou chodí zaměstnanci, to asi když se jim nechce pracovat, občas mi donesou nějakou tu dobrůtku, třeba ořechy, ty já rád. Nejradši ty se skořápkou jako třeba vlašské ořechy nebo arašídy...to vám je taková zábava než se dostanete dovnitř! Rád také vlezu někomu na ruku, nebo na rameno a tam sedím a koukám. Baví mě tahat za řetízky, náušnice i brýle, to ale všechny dost znervózňuje a tak mě většinou rychle vrátí na klec a odejdou. To jim pak na truc ukážu, jak umím hulákat, kráá! Myslím, že můžu neskromně tvrdit, že když se rozhodnu zakřičet, tak mě slyší celé patro i všichni, kdo jsou zrovna na telefonu!

Vzhledem k tomu, že můj život je všechno jen né nudný, říkal jsem si, že bych mohl začít psát blog, abych všechny informoval, co se tu okolo děje, jak se mám a tak celkově. Sice mi chvíli trvalo, než jsem vedení firmy vysvětlil, že nejsem jen nějaký obyčejný papoušek bez názoru a mám také právo vyjádřit se, ale teď už to snad pochopili a tak se můžete těšit na všelijaké ptákoviny! Kráá!

P.S. Chcete mi něco říct? Napište mi na: karel@samohyl.cz   

Vítejte na mém
blogu, krá.